Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Jiří Marek a Goran

Psovod: Jiří Marek

Pes: Goran od Syrůvky, * 9. 4. 2008 (Hádes od Jurečka x Gwenda Vombat)

Kdy jsem začal se sportovní kynologií: Ke sportovní kynologii jsem se dostal relativně pozdě, až v roce 1995 – poté, co jsme se přestěhovali z Prahy. Ale jak se říká: lepší pozdě než nikdy :-). Můj první pes byl německý ovčák.

Můj první rottweiler: Mým prvním rottweilerem byl Berny z Draslu, kterého jsem dostal jako dárek od dcery – s ním jsem již začal cvičit podle Národního zkušebního řádu a seznamoval se se sportovní kynologií. Mým dalším psem byl Kelly z Tyrosu. S ním jsem složil několik zkoušek a v roce 2006 se zúčastnil MS v Rakousku v IPO I. Kelly bohužel těžce onemocněl a já se s ním musel rozloučit. Dlouho jsem váhal, zda pokračovat s kynologií, až mne jeden kamarád přesvědčil a poradil mi, abych si pořídil dalšího psa, pokud možno odrostlejšího, abych mohl okamžitě zahájit výcvik. A tak jsem úplnou náhodou narazil na Gorana.

O Goranovi: Gorana jsem koupil, když mu bylo přes 7 měsíců, a okamžitě jsme začali s výcvikem. Hned na prvním tréninku obran se projevila jeho povaha a chuť do práce – podle našeho figuranta to byl ten správný pes pro výcvik IPO. Goran má vyrovnanou povahu, je přátelský. Jeho výcvik je zábavou pro nás oba. Vždy jsem se snažil cvičit pozitivním přístupem a pod tím nejlepším vedením.

Co mi dává sportovní kynologie: Uspokojení ze společné práce s Goranem a dobré výsledky.

Čím jsou pro mě rottweileři výjimeční: Jsou to chytří psi, vhodní k výcviku a při dobrém vedení oddaní pánovi i jeho rodině.

Mé dosavadní úspěchy: MS 2006, MS 2011, nominace na MS 2012. Za největší úspěch považuji nominaci na mistrovství republiky všech plemen, kterého, pokud je mi známo, se zúčastnil z rottweilerů před lety několikrát pouze Goranův děda – Valmont Bohemia Ortles.

Proč mě baví závodit: Rád soutěžím, nejen v kynologii – v ní mám radost z úspěchů a pokroků mého psa.

Mé cíle ve sportovní kynologii: Dobře reprezentovat na mistrovství světa RTW a dobrý výsledek na mistrovství republiky všech plemen.

Mé životní motto: JEN VÝHRA SE POČÍTÁ!

Kontakt: marek@marmar.cz, www.rtw-lhotka.webnode.cz

TOPlist

aktualizováno: 09.09.2012 22:59:12

TOPlist